EKO AID

Naszym celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz edukacja w zakresie gospodarowania i recyklingu pozostałości tekstylnych oraz odzieży. Oszczędności to nie tylko finanse – to również umiejętność ratowania przedmiotów nas otaczających, tak aby dać im drugie a nawet trzecie życie. To także umiejętność świadomego wyboru i rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu.

Naszą misją jest edukowanie wszystkich pokoleń i prezentacja rozwiązań, które sprawią, że staniemy się bardziej świadomi w podejmowaniu decyzji zakupowych. Promujemy kreatywność i przedsiębiorczość, które pozwalają na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Program kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych edukacją z zakresu ekologii, recyklingu tekstyliów, świadomej mody oraz szeroko pojętego tworzenia „czegoś z niczego” – upcykling.

Fundacja Ekomini  współtworzy z marką Jeans Aid program edukacyjny z zakresu recyklingu tekstyliów. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów. Dzieci poznają tajniki recyklingu poprzez spotkania z Misiem MOD oraz jego rodziną. 
Jeans Aid zajmuje się tworzeniem akcesoriów i ozdób z gotowej odzieży jeansowej oraz z resztek poprodukcyjnych. Marka stworzyła recyklingowe Misie MOD - które są szyte ręcznie ze starych jeansowych spodni -  rękodzieło tworzone przez chałupniczki, wszystkie wyroby powstają w Polsce. 


Wszystke marki oraz instytucje działające w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju zapraszamy  ramach projektu EKO AID do współpracy i kontaktu.  


Jeans Aid:

http://jeansaid.com/recykling/

Facebook: https://www.facebook.com/pg/jeans.aid2018
Instagram: https://www.instagram.com/jeans_aid/

 

facebook