Fundacja Ekomini


FUNDACJA EKOMINI
„Z sercem do marzeń” 
Jesteśmy niezależną organizacją non-profit, działającą na terenie całej Polski. Naszą misją jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie przedsiębiorczości. Niezwykle istotne jest dla nas również przełamywanie barier międzypokoleniowych i tworzenie zdrowych relacji na linii dziecko – dorosły.
U podstaw naszych działań leżą wartości takie, jak rodzina, relacje i szacunek. Mamy również świadomość tego, że edukacja finansowa jest ważna by wychować odpowiedzialnych członków społeczeństwa. Dzieci uczą się biorąc przykład z dorosłych, dlatego najbardziej nam zależy na budowaniu mądrych i twórczych relacji międzypokoleniowych.
Nasze przekonania wdrażamy poprzez realizowanie szeroko zakrojonych projektów.
  
Na przestrzeni naszej działalności wykazaliśmy się już zaangażowaniem w rozwój dzieci i starannym odpowiadaniem na potrzeby naszej społeczności.
Projekty, które mamy na swoim koncie, to Projekt Smart Start, Portal Smart Start, Akademia Ekomini, Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci od 5 do 10 lat, czy konkursy wiedzy dla gimnazjalistów.
Dzięki naszym projektom dzieci dowiedziały się więcej o oszczędzaniu, przedsiębiorczości, zarządzaniu swoimi zasobami, czy relacjach międzyludzkich. Mogły same się przekonać jak to jest pracować, wykonywać jakiś zawód, jak również mogły przekonać się jakie mają mocne strony i pokazać swoje talenty poprzez udział w licznych konkursach.
 

Wierzymy, że umiejętny i dobrze ukierunkowany rozwój potencjału, tkwiącego w każdym młodym człowieku, może zaowocować trafnym wyborem ścieżki życiowej pełnej satysfakcji.
Pragniemy dać możliwość dzieciom i młodzieży rozwinąć swoje marzenia, które w przyszłości mogą się stać ich wykonywaną pracą. 

DOŁĄCZ DO NAS
Nasze projekty wzbogacają zarówno rodziców, jak i dzieci.
Rodzic zyskuje:
- wsparcie i wiedzę w zakresie wychowania, komunikacji, edukacji finansowej
- pewność, że jego dziecko wiele się nauczy
- wspólnie spędzony z dzieckiem czas

Dziecko zyskuje:
- naukę przez zabawę
- wiedzę z zakresu edukacji finansowej, ale także o bezpieczeństwie, zdrowiu, dobrych nawykach, otaczającym go świecie
- obecność i zaangażowanie rodzica

Działamy dwutorowo, bo zależy nam aby rodzic mógł wykorzystać wiedzę zaczerpniętą z naszych projektów do pełniejszego towarzyszenia dziecku w jego rozwoju.

Wspieramy i tworzymy merytoryczne podstawy pod nowoczesne i innowacyjne metody edukacji finansowej i przedsiębiorczości:

               
 

Partnerzy wspierający:
 

             slope neoschoolmccashecelebrity2use

facebook